Fra mandag den 24. august til tirsdag den 25. august er der gode grunde til at besøge Billund. Strikkeentusiaster kan mødes hver uge på biblioteket, mens forældre og interesserede kan dykke ned i drømmetydningens verden med Linnea Beek Hansen.
Mandag eftermiddag er der Strikkecafé på Billund Bibliotek for alle strikkeentusiaster og håndarbejdsinteresserede. Uanset dit niveau er du velkommen til at deltage, hygge og dele tips og tricks med andre. Husk at medbringe dine egne materialer. Ingen tilmelding er nødvendig.
Tidspunkt: Mandag 24. august 2026, kl. 15:00
Sted: Billund Bibliotek, Hans Jensens Vej 6, 7190 Billund
Målgruppe: Alle
Tirsdag aften i Billund Centret, kan voksne lære om betydningen af børns drømme. Foredraget med Linnea Beek Hansen udforsker, hvad drømme kan fortælle om børns indre liv og udvikling. Der vil være fokus på symbolsprog og muligheder for at støtte børn i mødet med deres drømme.
Tidspunkt: Tirsdag 25. august 2026, kl. 19:00
Sted: Billund Centret, Hans Jensensvej 4-6, 7190 Billund
Målgruppe: Voksne
Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.