Fra IT-support til hyggeligt herrefrokost: Ugens begivenheder i Billund

Foto: Kultunaut.
dato

I næste uge er der spændende arrangementer i Billund for både teknologisk nysgerrige og for dem, der søger hyggelige stunder i godt selskab. Tag et kig på, hvad du kan opleve på Billund Bibliotek og i Billund Kirke.

Den kommende uge byder på en række interessante aktiviteter i Billund, herunder IT-support på biblioteket for både unge og ældre samt en hyggelig frokost i Billund Kirke specielt for mænd. Læs med her for at få mere information om, hvor og hvornår du kan deltage.

IT-Café på Billund Bibliotek

Mandag formiddag åbner Billund Bibliotek dørene for deres populære IT-Café. Har du tekniske problemer med din smartphone, tablet eller computer, står de IT-kyndige frivillige fra Ældre Sagen Billund klar til at hjælpe dig. Uanset om du har brug for hjælp til at installere apps, opdatere programmer eller tjekke din digitale post, er IT-Caféen åben for alle. Husk at medbringe dine enheder, så du kan få mest muligt ud af besøget.

Tidspunkt: Mandag 1. juni 2026, kl. 10:00
Sted: Billund Bibliotek, Hans Jensens Vej 6, 7190 Billund
Målgruppe: Alle

Hyggeligt samvær i Billund Kirke

Mandag ved middagstid inviterer Billund Kirke mænd i alle aldre til en afslappet frokost i Menighedssalen. Her kan du nyde et par stykker smørrebrød, en øl eller vand samt kaffe, mens sang og hygge er i højsædet. Frokosten koster 60 kr. og kræver tilmelding senest fem dage før arrangementet. Der er plads til maksimalt 80 deltagere, så skynd dig at tilmelde dig, hvis du vil sikre dig en plads.

Tidspunkt: Mandag 1. juni 2026, kl. 12:00-13:30
Sted: Billund Kirke, Hans Jensens Vej 4, 7190 Billund
Entré: 60 kr.
Tilmelding: Nødvendig



Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.

Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.
Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Kultunaut.
Kilde: Kultunaut